آخر دنیا... استرالیا

قصه مهاجرت و خاطرات من

بیا و خوبی کن!

من واقعاً به ضرب المثل های ایرانی که از قدیم برامون به یادگار مونده ایمان دارم. پشت هر کدومش یک حقیقتی نهفته است. یکی از اونها که الان برای من مصداق پیدا کرده اینه: "کاسه داغتر از آش نشو!" و یکی دیگه اش هم که مرتبط هست، اینه: "برای یکی بمیر که برات تب کنه!"

قصه از اونجا شروع شد که...
ما یکبار اومدیم توی مملکتمون ادای آدمهای متمدن و با فرهنگ رو در بیاریم و حق کپی رایت رو رعایت کنیم، حق مؤلف رو محفوظ نگه داریم و بهش احترام بذاریم و باقی این قضایا که دیگه کسی براش اینجا تره خورد نمیکنه، اما انگاری اشتباه کردیم! من فایل ترجمه قسمت listening رو برای این بابا فرستادم اما دریغ از یک جواب. سایتش رو هم سر زدم (عجب سایت قر و قاطی داره خداییش آدم توش گم میشه) اما خبری توش نبود. خلاصه به قول یکی از دوستان، "کمی با خودم اندیشه کردم" و دیدم که چه کاریه بابا چرا کاسه داغتر از آش شدی. طرف خودش انگاری خیلی دنبال این قضیه نیست. درسته که گفته این کتاب مال منه و حق و حقوقش مال منه و هر اتفاقی بخواد توش بیفته من باید اجازه بدم و اینها. ولی من تا جایی که می شد این قضیه رو پیگیری کردم و به قول معروف، الان که نگاه می کنم می بینم که درد وجدانم از بین رفته و مداوا شده لبخند

القصه، سرتون رو درد نیارم، با خودم قرار گذاشتم این قضیه رو دنبال کنم و با خودم گفتم (یک جمله ای که اینجا نمیتونم بنویسمش زبان)، من به کارم ادامه میدم. فقط یک کمی بهم فرجه بدین چون شنبه 16 آذر خودم امتحان دارم. پس:

اول: برام دعا کنید که امتحانم رو خوب بدم و قبول بشم. اگر اینطور شد کل فایل ترجمه این کتاب رو مهمون من هستین! براتون ایمیل میکنم.از خود راضی
دوم: صبر کنید که قسمتهای بعدی رو براتون ترجمه کنم و بذارم اینجا همونطور که قبلاً قول داده بودم.
سوم: به ضرب المثلهای ایرانی که یک میراث فرهنگی از گذشتگانمان است، ایمان داشته باشید
چهارم: اونهایی که میخوان آیلتس امتحان بدن به گوش باشن که از امروز ساعت 2 بعدازظهر سازمان سنجش ثبت نامش رو شروع کرده و برای یک سال تاریخ اعلام کرده (تا ژانویه سال بعد). اصلاً بذارین همین الان تو یک پست جداگانه کامل توضیح بدم برای اونهایی که میخوان.

پس فعلاً یک آگهی بازرگانی ببینید تا من برگردم لبخند

 

+ Joe ; ٢:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
comment نظرات ()