آخر دنیا... استرالیا

قصه مهاجرت و خاطرات من

یادگیری پیشرفته زبان انگلیسی (به نقل از خشایار)

یکی از دوستان عزیز بنام خشایار وبلاگ بسیار خوبی داره که مطلب خیلی خوبی در مورد آموزش پیشرفته زبان در اون هست. توصیه میکنم کسانیکه خیال مهاجرت دارند حتماً این مطلب رو بخونند.

+ Joe ; ٦:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٠
comment نظرات ()

منابع IELTS

سلام. از تاخیر بابت گذاشتن این مطلب معذرت میخوام. قول داده بودم منابعی که استادم برای IELTS معرفی کرده بود رو براتون بنویسم:

Preparation and Practice - Reading and Writing General Training Module که این کتاب همونطور که از اسمش معلوم هست برای Reading & Writing خوب هست و با همین کتاب هم شروع کردیم. هم آموزش هست، هم نمونه سوال و تست برای شروع و تمرین کردن داره

Elementary Vocabulary - B J Thomas برای لغت

Select Readings - Linda Lee - Pre-Intermediate, Intermediate برای Reading

Tactics For Listening - Jack C. Richards - Basic, Developing, Expanding برای Listening

Cambridge IELTS 1 - 6  برای آشنایی با تست ها و افزایش مهارت در تست زدن و آشنایی با نمونه سوالها

Concepts & Comments - Patricia Ackert , Linda Lee که مکمل Vocabulary و Reading هست

به اضافه یک سری جزوه و متن برای Grammar و تعدادی Essay و مقاله و ...
در جلسه گذشته هم 14 تا DVD بهم داد که مال BBC Prime هست که ببینم و گوش بدم برای Listening کی میره این همه راه رو... چشمک

+ Joe ; ۳:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٩
comment نظرات ()

نحوه برگزاری امتحان IELTS به نقل از استاد زبانم

این توضیحات که در مورد نحوه برگزاری و چگونگی امتحان مینویسم، به نقل از استادم هست. هر وقت خودم امتحان دادم، تجربیات خودم رو هم براتون مینویسم:

امتحان ساعت 9 صبح با listening شروع میشه. 40 سوال در این قسمت وجود داره در 4 قسمت. شما برای جواب دادن به اونها 30 دقیقه زمان دارید که همزمان با گوش کردن به سوالات،‌باید جوابها رو در دفترچه سوال بنویسید. بعد از 30 دقیقه، 10 دقیقه زمان دارید که جوابهای داده شده رو به برگه جواب منتقل بکنید. برای آوردن نمره (بصورت تقریبی) در این قسمت، ااگر 16 سوال درست جواب بدین، 5 امتیاز - اگر 23 سوال درست جواب بدین، 6 امتیاز، اگر 30 سوال درست جواب بدین، 7 امتیاز و اگر 35 سوال درست جواب بدین، 8 امتیاز میارین.این قسمت برای آکادمیک و جنرال، یکسان هست. این قسمت رو حتماً باید با مداد جواب بدید.

بلافاصله بعد از این قسمت، نوبت به reading میرسه. در این قسمت هم 40 سوال وجود داره در 3 قسمت. 1 ساعت برای پاسخگویی زمان هست و شما همزمان که سوالات رو جواب میدین، باید در برگه پاسخنامه جوابها رو بنویسین و وقتی برای ترانسفر (مثل حالت قبلی) نخواهید داشت. این قسمت برای آکادمیک و جنرال فرق داره (سوالات آکادمیک سخت تره و باید لغات بیشتر و تخصصی تری رو بلد باشید). نمره آوردن در این قسمت(برای جنرال)  هم برای 15 پاسخ صحیح، 4 برای 23 پاسخ صحیح، 5 برای 30 پاسخ صحیح، 6 و برای 34 پاسخ صحیح، 7 خواهد بود. جوابهای مجاز در این قسمت عبارتند از یک حرف، یک عدد، یک کلمه و یا یک جمله حداکثر سه کلمه ای. این قسمت رو حتماً باید با مداد جواب بدید.

بلافاصله بعد از اون امتحان writing شروع میشه. در این قسمت دو task وجود داره که یک ساعت برای پرداختن به اونها زمان دارید. اولین task در قسمت اول بین آکادمیک و جنرال فرق میکنه. در آکادمیک شما باید در مورد یک نمودار، گراف و ...، توضیح بنویسین. برای جنرال، شما در این task باید یک نامه خطاب به کسی که گفته شده در مورد موضوع خواسته شده بنویسین. پیشنهاد میشه برای این قسمت 20 دقیقه وقت بذارید و بنظر میرسه که این task هم 20 درصد از نمره writing شما رو داره. باید 150 کلمه در این متن نامه یا توضیح تون قید بکنید. چون شما زمان کافی در امتحان نخواهید داشت، با تمرینهایی که میکنید میتونید تقریباً متوجه بشید که در هر خط چند کلمه مینویسید و بعد با ضرب کردن تعداد خطوط در کلمات بصورت تقریبی میتونید بفهمید که چند کلمه نوشته اید. در task دوم که برای آکادمیک و جنرال تفاوتی نداره شما باید یک انشاء بنویسید و عقیده مثبت یا منفی خودتون رو در مورد موضوعی که مطرح شده است بنویسید. این انشاء باید شامل 250 کلمه باشه و پیشنهاد میشه برای اون 40 دقیقه وقت بگذارید و بنظر میرسه که 40 درصد از نمره writing شما رو تشکیل میده. شما میتونید این قسمت رو با مداد یا خودکار جواب بدید و در برگه پاسخنامه براتون جای کافی برای نوشتن گذاشته اند.

speaking معمولاً در روز دیگری برگزار میشه و 15 دقیقه وقت دارید تا در مورد موضوعی که ازتون میخوان با مصاحبه کننده مصاحبه و صحبت کنید. نکات گرامری و تلفظ صحیح در این قسمت خیلی مهم هست.

در نوشته بعدی براتون منابعی که استاد داده رو مینویسم.

+ Joe ; ۳:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۳
comment نظرات ()

اندر حکایات IELTS

خوب بالاخره این سه شنبه اولین جلسه کلاس زبان پیش استاد خصوصی رو آغاز کردم. کلی کتاب بهم داد و شروع کردیم.استاد مهربان کلی از نحوه امتحان و اینکه در هر قسمت چطور برگزار میشه و بالاخره اینکه من برای آوردن نمره 6 در هر باند باید چند تا سوال رو درست جواب بدم رو توضیح داد و  آغاز قضیه هم از Reading بود .توی اون جلسه از 25 تا تستی که توی کتاب بود، 19 تا رو درست زدم و تقریباً وقت هم زیاد میاوردم! استاد هم کلی به بنده امیدواری داد و تعریف کرد که "هیچ مشکلی نداری و اصلاً نگران نباش." خدایا یعنی میشه؟ با اینکه تا امتحان دو ماه دیگه مونده، اما خیلی نگرانم و احساس میکنم این IELTS مثل کوه جلوی راه من ایستاده!

+ Joe ; ۳:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۳
comment نظرات ()